Hazır mısın?

Cluerush Pera Cinayet'ine kaydolduğunuz için teşekkürler. Harika bir macera sizi bekliyor. Cluerush bir cinayet gizem çözme oyunu. Harika bir uygulama ile şehri oyun alanına çeviriyoruz. 

Oyun Detayları

Tarih: 19 Mayıs
Başlangıç Noktası: The Marmara Oteli önü, Taksim Meydanı.
Başlangıç Zamanı: 10:00-11:00 arası.
Oyun İsmi: Pera Cinayeti
Oyun Türü: Self-servis. Uygulamayı başlatın. Kodu girin ve başlayın.
Oyun Teması: 1920ler.
Oyun Günü
Göndereceğimiz linkten “Cluerush” uygulaması yüklenmiş, modern bir Android veya İOS telefona ihtiyacınız olacak. Önerilen minimum işletim sistemi iOS 10 ve Android sürüm 6.0'dır.

Uygulamayı indirdikten sonra bir hesap oluşturun. Takım Lideri (Team Leader)’nin size önceden vereceğimiz oyun kodunu girmesi yeterli. Oyun lideri kod ile oyunu başlattıktan sonra diğer takım arkadaşlarını QR kod ile ya da rakam kodu ile oyuna dahil edebilir.

Oyun lideri oyun esnasında değiştirilebilir. Genel olarak oyunun ana kontrolu ondadır ama diğer takım üyeleri de oyunu ekranlarında görürler ve oyuna dahildirler.

Lütfen tüm tanık ifadelerini çok dikkatli bir şekilde okuyun. Önemli olan her şey haritada görülebilir. İsterseniz not alın. Mola vermek isterseniz Pause butonuna basıp çay kahve molası verebilirsiniz. Ama unutmayın suçlular mola vermiyor :)

Tüyolar
50 tanık sorusu ve 5 informant (muhbir) ile başlıyorsunuz. Bunları akıllıca kullanın, ancak haritada daha fazlasını bulabilirsiniz.
İpucu (clue) almak zaman cezası ile sonuçlanacaktır.

Oyunu Bitirme

Doğru hükmü (verdict) verdikten ve oyunu başarıyla bitirdikten sonra, son puan durumunuzu görmek için uygulamanızdaki "Previous Games" bölümünden liderlik tablosuna göz atın.

Ödül kazananları etkinlik akşamı (normalde 18.00 ile 19.00 arasında) açıklayacağız ve en kısa sürede ödüllerini ileteceğiz.

Herkesin oyunlarımızdan kendi hızında zevk alabilmesini istiyoruz. Bu amaçla, çözümün veya herhangi bir yanıtın sosyal medya kanalları aracılığıyla paylaşılmamasını rica ederiz. Bunu yapmak takımınızın diskalifiye olmasına neden olabilir.

Cevapları veya sonunu içeren herhangi bir gönderi görürseniz lütfen bunu cluerushgame@gmail.com adresine bildirin ve gönderinin bağlantısını ekleyin.

Yaklaşan etkinlikler ve çekilişlerden haberdar olmak için lütfen bizi Instagram ve Facebook ‘tan takip edin!

Oyun Günü Destek

Oyun günü temsilcimiz buluşma noktasında olacak. Ayrıca yardıma ihtiyacınız olursa bir mesaj kadar yakınız. Bize whatsapp grubundan mesaj atabilirsiniz veya Instagram ve Facebook’tan yazabilirsiniz.

İyi Şanslar Dedektifler!

Son Not

Oyunun havasına girmek için konsepte uygun kıyafet seçmenizi tavsiye ediyoruz:)

Ayrıca, oyun öncesinde ve oyun esnasında fotoğraflar çekmeyi unutmayın. En iyi takım fotoğrafı, en iyi kostüm gibi ödüllerimiz de olacak.

Bir kez daha vurgulayalım: bu grupta veya sosyal medyada görevler, senaryo veya cevap ile ilgili şeylerin yazmamanızı rica ediyoruz.

İyi eğlenceler!

 

Grup Linki:

https://chat.whatsapp.com/J3filQ5PCuLIgbdOe3KlEz

 

Android kullanıcıları Cluerush uygulamasını şu linkten indirebilir:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.springyuniverse.cluerush.cr_mobile


iOS (iPhone) kullananlar önce App Store'dan TestFlight uygulamasını indirip sonra şu linkten Cluerush uygulamasını yukleyebilir.

https://testflight.apple.com/join/uIOIXFWK